+420 606 590 908

Výhody bambusové podlahy

Bambus je univerzálně použitelný materiál, má stejné uplatnění jako dřevo z klasických stromů. Lamely ze zralého bambusového dřeva jsou přesně opracované a následně lepené do tvaru parket.

  • Těžba a zpracování materiálu na výrobu bambusové podlahy je velmi šetrná k životnímu prostředí, protože pochází ze zdrojů, které jsou obnovitelné a recyklovatelné.
  • Období potřebné pro vypěstování bambusu je mnohem kratší (5 let), oproti období pro dospělý les s tuzemskými dřevinami (desítky let).
  • Cílem pro volbu dobré výbavy domácnosti je vždy co nejlepší funkčnost. Musí odolávat každodenní zátěži, musí splňovat požadavky, které klade život s rodinou, dětmi, domácími zvířaty, kamarády a hobby. To platí zvláště u podlah – při chůzi a každodenním mnohahodinovém kontaktu bosými nohami – na podlahách v našich domovech.
  • Dřevo bambusu má od přírody jedinečné vlastnosti, které z něj dělají ideální materiál pro bydlení. Je odolné, pružné a funkční.
  • Bambusové dřevo má ANTISEPTICKÉ a ANTIBAKTERIÁLNÍ účinky. To znamená, že pohlcuje pachy v bytě a zabraňuje vzniku plísní.

Bambus je nejtvrdší dřevina. Dřevo je podle tvrdosti rozděleno do 6 tříd tvrdosti. Od nejméně tvrdých – 1. třída, až po nejvíce tvrdé – 6. třída. Její hodnota je udávána v kg / cm2 (hmotnost kg na plochu cm2). Zkouší se ocelovou kuličkou, aby se zjistilo, jakou zátěž v tlaku dřevina vydrží, než se její povrch od zátěže protlačí.

graf

Nevýhody bambusové podlahy

  • První nevýhoda je ta, že je pro spotřebitelskou veřejnost stále velmi málo známá.
  • Druhá nevýhoda spočívá v tom, že je to masivní, velmi kvalitní a poctivá podlahová krytina, která má velkou užitnou hodnotu, tudíž vyšší pořizovací cenu, v porovnání s levnou běžnou laminátovou podlahou z umělé hmoty, u které je však užitná hodnota velmi malá, vzhledem k tomu, kolik pohodlí může lidské noze v porovnání s bambusovou podlahou poskytnout.

Bambusové podlahy

Povrchová úprava se provádí TVRDÝM VOSKOVÝCM OLEJEM zn. OSMO, a proto pocitovým pohodlím jednoznačně převyšuje běžně známé lakované podlahy. Dotkněte se lakovaného a naolejovaného povrchu! PROJDĚTE SE BOSOU NOHOU PO LAKOVANÉM, A POTÉ PO NAOLEJOVANÉ PODLAZE! Tyto pocity budou diametrálně odlišné. U lakované podlahy totiž nechodíte po dřevě, ale po plastu (laku). U naolejované podlahy chodíte opravdu po dřevě.

OSMO je neškodný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).

Povrch s úpravou TVRDÝM VOSKOVÝM OLEJEM zn. OSMO není náchylný na zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na dotek. Odolný vůči vínu, pivu, Cole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě dle DIN 68861-1A. Už žádné skvrny od vody. Tvoří ho přírodní rostlinné oleje a vosky (lněný olej, slunečnicový olej, sojový olej, olej z bodláku, vosk carnauba a candelilla), parafíny a vodu odpuzující přídatné látky.

Bambusové parkety BAMBOPOL jsou v celém průřezu vyrobené z masivního bambusu. Jedná se tedy o poctivou dřevní hmotu, která po položení v nemovitosti výrazně a trvale pozvedne její finanční hodnotu, v protikladu k běžným vrstveným podlahám s nášlapem 3 – 4 mm.

Výhody naolejovaných podlah. Povrch je matný, ne zrcadlově lesklý, a proto na něm není tak vidět poškrábání nebo opotřebení, a také nečistoty z běžného používání bambusové podlahy.

Naolejované dřevo dýchá po celou dobu jeho užívání, čímž si udržuje svůj tvar, funkčnost a pružnost.

Při oleji, zásluhou minimalizovaného otěru, prakticky nejste schopni nášlapnou vrstvu „ochodit“. Údržba bambusové podlahy BAMBOPOL s úpravou tvrdým voskovým olejem značky OSMO je nenáročná. Stačí vlhkým hadrem utřít prach. Voskovaná podlaha není náchylná k poškození při domácím provozu, jak je to v případě lakovaných a plastových podlah. Naopak při chůzi po podlaze dochází díky vosku k permanentnímu leštění povrchu a podlaha si tak neustále udržuje jemný sametový lesk. Jednou za dva až tři roky doporučujeme povrch podlahy osvěžit voskovým olejem, podobně jako se to dělá u masivního dřevěného nábytku. www.osmo.com

Podrobnější informace získáte na stránkách www.bambopol.com

Realizace