+420 606 590 908

Proč bydlet ve srubu?

Proč bydlet v roubence?

  • tradice
  • kvalita
  • styl

Výroba roubenek

Roubenky vyrábíme z hranolů o šířce 100 – 240mm, opracovaný lepený hranol umožnující vyrábět klasické stylové dřevostavby, ale aj moderní roubenky s velkými prosklenými plochami a velkými rozměry obytné plochy. V masivní roubence nejvíce vynikne schopnost vůně dřeva a přijmout vlhkost.  V roubence je specifické klima, dům „dýchá“.

Je mimořádné vhodný pro lidi s respiračními nemoci.

 

Doplňky k roubenkám

K našim roubenkám dodáváme možnost si zahradu vybavit pergolou a altánkem všechno vyrobíme na míru por Vás. Vyberte si z mnohých druhů materiálů a barev.

Víkendové chaty

V závislosti na klimatických podmínkách a využívání objektu navrhneme vhodnou skladbu obvodového pláště a ostatních částí stavby – podlaha, střecha, okna a štíty.

Rodinné domy

Legislativní požadavky na rodinné domy, z hlediska měrné potřeby tepla, vyžadují používání srubových hranolů šířky 200 až 240 mm.

Půdorys

Realizace

Vizualizace

Vzorový srub

Tradice roubenek se vrací do našeho života ve spojení se zdokonalenými moderními technologiemi, které přinášejí komfort a úsporu energie v harmonii s přírodou.

Roubenka umí upoutat zajímavými prvky a tvary, které doplňují tradiční architekturu a harmonizují s prostředím. Kvalitní stavební prvky jako jsou okna, dveře, a taktéž i krytina dotvářejí ucelenou kompozici a zároveň přispívající k nízké údržbě dřevostavby.

Zastavěná plocha 112 m2
Obytná plocha 202 m2
Skladba obvodového pláště 1NP hranol 240mm
Skladba obvodového pláště 2NP sendvič 240mm

Půdorys

Realizace

Vizualizace

Vzorová chata

Roubené chaty dnes vnímáme jako víkendová sídla odpočinku pro celou rodinu. Tradiční tvary doplňujeme o terasy, balkony a vikýře různých podob.

V našich oblastech je tradiční opracování dřeva ve tvaru hranolu, který můžeme za pomoci moderních technologií zdokonalit a získat tak výborné tepelně izolační vlastnosti (přispívá k úspoře energií).

Zastavěná plocha 112 m2
Obytná plocha 202 m2
Skladba obvodového pláště 1NP hranol 240mm
Skladba obvodového pláště 2NP sendvič 240mm

Realizace

 

Chata Donovaly